KILKA SŁÓW…

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci SPzOI nr 162 w Krakowie!
Od ukończenia Naszej Szkoły minęło Wam czasem kilka, czasem kilkanaście lat. Konfrontacja zdobytych w szkole umiejętności z dorosłością, pozwala teraz Państwu całkiem obiektywnie ocenić, w jakim stopniu Nasza Szkoła wypełniła swoją rolę i pomogła Wam w osiągnięciu celów.
Chcielibyśmy poznać Wasze dalsze losy związane z edukacją, czym się teraz zajmujecie.
Piszcie do nas, przesyłajcie swoje zdjęcia i dzielcie się z nami swoimi sukcesami i osiągnięciami. Czekamy na Wasze historie.
Zachęcamy również Absolwentów, którzy ukończyli SP 57, aby przypomnieli sobie miłe chwile spędzone w szkolnej ławce i napisali kilka słów o sobie.
Historie i zdjęcia przesyłajcie na adres sp162@mjo.krakow.pl z dopiskiem: ABSOLWENT.

NASI ABSOLWENCI

DOMINIKA ZAJD

Słów kilka od absolwentki
Niespełna tydzień temu miałam okazję ponownie gościć w Szkole Podstawowej nr 162, już nie w roli uczennicy, ale po raz kolejny w celu zdobycia wiedzy- jako studentka i praktykantka. Choć czas „zrobił swoje” i pozbawił mnie zdolności pełnej orientacji w labiryntach szkolnych korytarzy, mogłam liczyć na życzliwość nauczycieli i pracowników, którzy zawsze chętnie wytłumaczyli mi, jak przemieścić się z sali do sali. Ponowny pobyt w „murach szkolnych” pozwolił mi popatrzeć na to miejsce z innej perspektywy, nie tej uczniowskiej, ale bliższej nauczycielom. Przez lata szkoła bardzo się rozwinęła i zmieniła, mimo to, pewne „punkty charakterystyczne”(świetlica, stołówka, biblioteka, sklepik), pozostały na swoim miejscu. Obrazy wspomnień dzieciństwa są spójne z teraźniejszością: moja „podstawówka” to miejsce przyjazne uczniom, rodzicom i pracownikom, dające poczucia bezpieczeństwa. Podczas praktyki miałam okazję przypomnieć sobie, jak również obserwować, troskę i zaangażowanie pracowników wkładaną w jakość kształcenia dzieci i młodzieży. Teraz śmiało mogę powiedzieć, iż doświadczają jej również praktykanci. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Pani Dyrektor Doroty Niedośpiał oraz Pani Beaty Michty, za nieocenioną pomoc i radę w kwestii organizacji i podczas całego procesu praktyk.

EDYTA JURYS (JEDYNAK)

Do Szkoły Podstawowej im Władysława Szafera uczęszczałam w latach 1986-1994, gdy siedzibę miała jeszcze przy ul. Cechowej pod nr 57. W 1995r. zdałam egzamin wstępny do I Liceum Ekonomicznego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Następnie w 2005r. ukończyłam studia na Krakowskiej Akademii Pedagogicznej w kierunku edukacja wczesnoszkolna z technologią informacyjną.
Pracuję i realizuję się w zawodzie, który wybrałam sobie nie gdzie indziej a w szkole podstawowej, mimo, iż po drodze los mnie pchnął w kierunku ekonomii. Obecnie jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie i często korzystam z wszystkiego, czego nauczyłam się właśnie na poziomie elementarnym.
Fragmenty mojej pracy opisuję na blogu, w strony którego serdecznie zapraszam.
Zapraszam na Echo ho-ho! Blog nauczyciela terapeuty – kliknij na link
Z pozdrowieniami,
Edyta Jurys (Jedynak)
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, logopeda

NATALIA MAŁEK

Naukę w Szkole Podstawowej nr 162 rozpoczęłam w 2005r., kiedy to poszłam do zerówki. Już wtedy byłam zachwycona tą szkołą, ponieważ, jak to powiedziałam po pierwszym dniu pobytu: „Nawet panie woźne się do mnie uśmiechały!”
W wieku 7 lat zaczęłam ćwiczyć gimnastykę artystyczną w klubie sportowym, który działał na terenie szkoły.
Dzięki mojej wychowawczyni w klasie „0”- pani Marcie Myrek i pani Marcie Goszczyńskiej, która prowadziła chór w klasach 1-3 odkryłam swoje zdolności wokalne. Moja wychowawczyni w klasach 1-3, pani Violetta Reklińska – również wspierała i mobilizowała mnie podczas każdego występu. Potem, w klasach 4-6, o rozwój moich umiejętności dbała pani Magdalena Majewska i inne panie nauczycielki, które zawsze chętnie pomagały mi w przygotowaniach do konkursów wokalnych.
Moją pasją do dnia dzisiejszego, jest poezja. To zamiłowanie wzbudziła we mnie pani Janina Piechówka, nauczycielka języka polskiego w klasach 4-6, która zawsze przygotowywała mnie do konkursów recytatorskich.
Będąc w trzeciej klasie szkoły podstawowej rozpoczęłam naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej I stopnia. Równocześnie musiałam zakończyć moją przygodę z gimnastyką artystyczną.
Obecnie jestem uczennicą klasy 3 Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Moim instrumentem głównym jest altówka, a dodatkowym, obowiązkowym – fortepian. W moim podziale godzin znajduje się też zespół kameralny i orkiestra, a koncerty, na których się prezentujemy, odbywają się m.in. na zakończenie roku szkolnego we Filharmonii Krakowskiej.
Mój cały tydzień jest prawie maksymalnie wypełniony zajęciami, jednak bardzo dziękuję za każde zaproszenie na koncerty ze strony Dyrekcji. Bardzo cieszę się, że mogę w nich uczestniczyć, gdyż chciałabym związać moją przyszłość z muzyką.
Natalia Małek.

Powodzenia, Natalio!

MAGDALENA KUDŁA

Szkołę podstawową zaczęłam w 2006r., a skończyłam w 2012. To w ciągu tych sześciu lat odkryłam to, co kocham, czyli: muzykę, plastykę, taniec i teatr.
Obecnie uczęszczam do Gimnazjum nr 28 w Krakowie i jestem zadowolona, bo oprócz nauki mogę rozwijać swoje pasje na każdym polu i odkrywać je na nowo.
W 2014r. ukończyłam I stopień szkoły muzycznej grając na skrzypcach. Udało mi się również dostać na II stopień, z czego jestem bardzo dumna, ale zmieniam instrument na altówkę.
Śpiew towarzyszy mi od zawsze, jednak tak naprawdę w podstawówce zaczęłam mieć styczność ze sceną i mikrofonem. Ja robiłam to co lubię najbardziej, widząc, że ludzi to cieszy, wzrusza, przyciąga. Zaczęły się pierwsze, poważne występy i koncerty. Od tego czasu scena to moja dobra przyjaciółka.
Plastyka , tak jak muzyka , to już nie zainteresowanie, a życie. Rozwijam się w tym kierunku już wiele lat i nie zamierzam przestać. Tam pod czujnym okiem pani Irenki zrozumiałam, jaką daje mi to radość i widzę, że coraz lepiej mi to wychodzi.
Taniec, teatr i aktorstwo to póki co marzenia. Kiedyś tańczyłam w zespole ludowym „Krakowiak” i mam same dobre wspomnienia. Teraz chciałabym spróbować na nowo, lecz jeszcze nie wiem gdzie. Co do teatru, to robię małe kroczki: konkursy recytatorskie, szkolne przedstawienia, reżyserowanie spektakli dla dzieci i tak dalej…
Dużo ludzi mówi, żebym: „nie chwytała tylu srok za ogon”, ale ciężko mi zrezygnować, z czegoś, co kocham. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się to wszystko razem połączyć.
Jak- jeszcze nie wiem… zobaczymy…

Madziu, trzymamy kciuki za Twoje plany!

ZUZANNA CIAĆMA

Naszą podstawówkę ukończyłam w 2010 roku. Kolejnym etapem mojej edukacji była nauka w Gimnazjum nr 28. W tym czasie kontynuowałam również przygodę z pokochanym przeze mnie jako 7-latka baletem pod okiem Pani Swietłany Olszak, a w 2012 roku zostałam przyjęta do Szkoły Baletowej w Krakowie, którą po maturze ukończę z dyplomem tancerza i choreografa w ręku.
Po skończeniu gimnazjum zdecydowałam się na rozpoczęcie nauki w zawodzie technik architektury krajobrazu w Technikum Budowlanym nr 1 w Krakowie, z którego jestem bardzo zadowolona i zdecydowanie polecam tę szkołę ze względu na ciekawe profile oraz świetne grono pedagogiczne.
Balet to nie jedyne moje pozalekcyjne zajęcie. W 2012 roku, po 5 latach przerwy powróciłam również do Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak”, ponownie zaczynając razem z moim partnerem podróżować po Polsce biorąc udział w Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich i pod okiem Pani Anny Gryszun odnotowywać w większości miejsca na podium.
Od października planuję na zawsze pożegnać się z „Krakowiakiem”, ale nie z tańcem(!) i reprezentować Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”.

Gratulujemy Zuzi i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!